logo

Domy na sprzedaż Kielce

Dom – lepiej kupić czy też wybudować?

Wszyscy chcemy posiadać swoje miejsce na świecie. Każdy z nas ma takie miejsce, do którego pragniemy wracać. Nadchodzi jednak czas, kiedy już dawno nie zamieszkujemy z rodzicami, wynajmujemy mieszkanie a przy tym fantazjujemy o czymś lepszym. Potrzebujemy mieć coś na własność, posiadać prywatny kąt, w którym jesteśmy w stanie być niezależni.
W dużym stopniu lepiej żyć z poczuciem, że posiadamy swój domek, a nie cały czas mieszkać w czyimś mieszkaniu. Dawne przysłowie mówi, że każdy prawdziwy facet musi zbudować dom, posadzić drzewo a przy tym spłodzić syna. Sporo w tym prawdziwości. Własnym dom jest symbolem pełnoletności.
Zbudowanie budynku nie jest łatwe. Pomijając odszukanie stosownej brygady budowlanej oraz projektanta bądź architekta, budowa prywatnego budynku aktywuje bardzo spore koszta. Przed samym postawieniem budynku musimy jeszcze kupić działkę. Samo miejsce w terenie potrafi kosztować kilkaset tysięcy. A jest to dopiero początek. Budowa budynku idzie w następne setki tysięcy, jeśli wznosimy domek dość niewyszukany, a nawet w miliony – jeżeli nie szczędzimy na niczym i realizujemy swoje marzenie o prywatnym, ładnym domu.
Inni zamiast budować dom wolą skorzystać z oferty deweloperów, którzy proponują domy na sprzedaż. Niejednokrotnie takie domy są jeszcze droższe, niż gdybyśmy stawiali je sami. Nie musimy się jednakże wtenczas troskać o odszukanie właściwych ludzi do zrealizowania budynku. Dodatkowo domy na sprzedaż przystępne są wielokrotnie od zaraz, na budowę budynku potrzebujemy przeznaczyć parę miesięcy a nawet parę lat, zależnie od nakładów które jesteśmy gotowi przeznaczać na artykuły a także zrealizowanie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.