logo

Budownictwo Konin

Branża budowlana czy medycyna – którą fach najlepsza?

Jakie są najlepiej płatne zawody na rynku pracy? Frapują się nad tym zarówno ludzie chcący się przebranżowić, zastanawiają się analitycy rynkowi oraz studenci czy licealiści rozmyślający co powinno się robić w życiu.
Nie można ukryć, że w najlepiej szacowanych robotach praktycznie od zawsze zwierzchnictwo prowadzi medycyna. Odpowiednich lekarzy jest malutko, bardzo uciążliwie być doktorem. Studia są trudne i nie każdy kto je zacznie jest w stanie przez nie przebrnąć. Problem jednakże w tym, że medycy na ogół, żeby mieć odpowiednie zarobki muszą zrobić górę nadgodzin. Pół biedy jeżeli posiadają osobisty gabinet, tymczasem jeśli pracują dla NFZ stawki są czasami wręcz zabawne. Biorąc pod uwagę jak ważni są ci ludzie, którzy troszczą się o nasze zdrowie mają prawo czuć się niedoceniani przez nasze państwo.
Ludzie zawsze będą wymagali domów. Każdy w końcu powinien mieć gdzie żyć, pomijając pewne rażące wypadki. I właśnie z tego przyczyny, usługi budowlane są jedną z tych gałęzi przemysłu, w którym zawsze właściwie będzie praca. A co lepsze, całkiem doskonale płatna. Nawet pomocnicy na budowie zyskują całkiem porządne pieniądze, nie wspominając wszelkiego rodzaju fachowców a przy tym ludzi na wyższych stanowiskach. Budownictwo jest niemniej jednak zadaniem dla ludzi, którzy nie boją poplamić się rąk. Wyjątkiem jest jedynie to, gdy mówimy o inżynierze po studiach, który np. trudni się budownictwem w ramach planowania budynków.
Dla osób które chcą pracować stacjonarnie a przy tym sporo zarabiać najlepszym wyborem jest Informatyka. Liczba miejsc pracy jest wielka, a stawki znacznie wyższe od typowych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.