logo

Blaty granitowe Ełk

Jaki blat wybrać do kuchni?

W ostatnim czasie kuchnia nabiera coraz to większego znaczenia w naszych mieszkaniach. Niegdyś kuchnia była wyłącznie miejscem przyrządzania potraw, lecz teraz to centrum życia rodzinnego, a nawet miejsce podejmowania gości, wobec tego właściwy wystrój kuchni staje się coraz ważniejszy. Jednym z szczegółów najbardziej za niego odpowiedzialnych jest gatunek zastosowanych blatów.

  Blaty laminowane

Takie blaty wykonane są z paździerzu pokrytego laminatem. Możemy użyć prawie, że obojętnie jaki model a paździerz jest banalny w obróbce. Obecnie najpopularniejszy wariant blatów w naszym kraju.

  Blaty granitowe

Granit jest zwyczajnym materiałem wobec tego daje najpiękniejszy wygląd, ale za cenę przykrej obróbki i wysokiego kosztu. 
Blaty z klepki drewnianej
Wykreowane przez Ikeę. Drewno to rzeczywisty ciekawie wyglądający materiał, niemniej jednak może przesiąkać zapachami a lakier szybko się wyciera.
  Blaty paździerzowe pokryte folią PCV
Są najtańsze niemniej jednak wyznaczają tragiczny wybór. Są nietrwałe a w dodatku właściwie nie powinny być nazywane blatami. Są banalne w obróbce jak blaty laminowane, niemniej jednak niezwykle szybko się wyniszczą.
  Blaty marmurowe
Marmur to w największym stopniu wykwintny surowiec, jednakże w kuchni nie do końca się wypróbuje. Biały marmur może ulec stałemu zabrudzeniu z powodu przemoknięcia sokami, olejami itp.
  Blaty ze stali nierdzewnej
Stosowane w gastronomii, aczkolwiek nadają wnętrzu nadzwyczaj mroźnego wystroju.
   Jak widać rynek daje duży wybór rozmaitych modeli blatów. Wszystkie posiadają swoje zalety a w dodatku wady, które każdy powinien rozważyć osobiście w stosunku do osobistych preferencji a przy tym posiadanego budżetu. Zdaniem autorów niniejszego artykułu najlepszym wyborem byłyby blaty granitowe, albowiem są ładne, mocne a w dodatku o wartościowych słusznościach


Możliwość komentowania jest wyłączona.